راهنمای استفاده از خدمات مرکز انفورماتیک

راهنمای استفاده از خدمات مرکز انفورماتیک

راهنمای استفاده از خدمات مرکز انفورماتیک

قابل توجه دانشجویان گرامی

ضمن عرض خوشامد گویی به دانشجویان جدید الورود به دانشگاه اراک در زیر توضیحاتی در خصوص خدمات مرکز انفورماتیک و ارتباطات دانشگاه اراک و قوانین و نحوه استفاده از امکانات این مجموعه بصورت مختصر در اختیار شما قرار داده شده است.

لیست امکانات ارائه شده به دانشجویان :

1-      امکان استفاده رایگان از اینترنت در حجم محدود روزانه

2-      تعریف ایمیل آکادمیک برای دانشجویان جهت دریافت مقالات و استفاده های علمی تا پایان دوره دانشجویی در دانشگاه اراک

3-      استفاده از مرکز پردازش سریع دانشگاه جهت دانشجویان ارشد و دکتری برای انجام پروژه ها و پایان نامه

نکات الزامی جهت استفاده از اینترنت در دانشگاه اراک:

-  جهت استفاده از اینترنت در محدوده دانشگاه مرکزی و پردیس سردشت دانشجویان موظف به استفاده از یوزر و پسورد شخصی تعریف شده می باشند.

-  بر طبق مصوبه شورای انفورماتیک دانشگاه اراک در اختیار قرار دادن یوزر و پسورد اینترنت به دیگران خلاف مقررات می باشد و سبب قفل شدن یوزر به مدت محدود می گردد و در صورت تکرار تخلف , دانشجو به کمیته انضباطی معرفی می گردد.

-  در صورت بروز هر گونه مشکل در اینترنت در دانشکده ها به مسئول کامپیوتر دانشکده و یا مرکز انفورماتیک و ارتباطات دانشگاه واقع در دانشگاه مرکزی ساختمان کلاس های دانشکده کشاورزی در طبقه سوم مراجعه نمایید.

-  کارشناسان مرکز  کامپیوتر در دانشکده فنی و مهندسی سرکار خانم مهندس میرزازاده و در دانشکده علوم پایه جناب آقای مهندس عباسی و در ساختمان دکتر غریب جناب آقای مهندس خلیلی و در دانشکده کشاورزی و انسانی و هنر و حقوق جناب آقای مهندس میرزایی می باشند.

-  آدرس جهت ورود یوزر و پسورد اینترنت   http://hs.araku.ac.ir

-  جهت دریافت خدمات از مرکز انفورماتیک در دانشکده ها و یا دانشگاه مرکزی ارائه کارت دانشجویی و یا پرینت انتخاب واحد در ترم جاری الزامی می باشد.

-  در این ترم یوزر تعریف شده برای اینترنت حرف s به همراه شماره دانشجویی می باشد و پسورد رندوم می باشد.

. مثال : 39811121007s

-  دانشجو موظف است پسورد خود را پس از تحویل در هنگام ثبت نام حتما تغییر دهد.

-  در نقاط مختلف دانشگاه جهت استفاده از Wifi به دستگاه هایی که با نام default  به همراه یک عدد هستند وصل گردیده و در صورتیکه صفحه http://hs.araku.ac.ir به صورت خودکار جهت ورود یوزر و پسورد باز نگردید , آدرس آن را در مرورگر خود وارد نمایید. و پس از اتمام کار حتما دکمه log off را بزنید.

-  حجم اینترنت برای دانشجویان کارشناسی بصورت روزانه 200 مگابایت است و برای دانشجویان ارشد 500 مگابایت  است. حجم اینترنت دانشجویان دکتری 1 گیگ می باشد. این حجم در ساعت 24 هر روز مجددا شارژ می گردد و قابل ذخیره نمی باشد. حجم اینترنت دانشجویان استعداد درخشان در هر مقطع 2 برابر می باشد.

-  حجم اینترنت در نظر گرفته شده صرفا جهت دریافت مقالات و فعالیت های علمی دانشجویان می باشد .

-  دانشجویان جهت دریافت نرم افزارهای علمی و کاربردی می توانند ا آدرس های ftp://172.21.253.1 و یا ftp: 172.20.22.221 را درون my computer سیستم ها وارد کرده و نرم افزارها را  کپی نمایند. و نیازی به دانلود اکثر نرم افزار ندارند. این آدرس ها فقط در داخل دانشگاه قابل دسترسی می باشد. و برای استفاده از آنها در لپ تاپ ها لازم است به سیستم WIFI متصل باشید.

نکات الزامی جهت استفاده از ایمیل آکادمیک در دانشگاه اراک:

-          یوزر و پسورد ایمیل برای دانشجویان فقط تا پایان دوران تحصیل در دانشگاه اراک فعال می باشد.

-          جهت استفاده از ایمیل به سایت دانشگاه اراک http://araku.ac.ir مراجعه و به قسمت پست الکترونیک رفته و یوزر و پسورد خود را وارد نمایید. آدرس مستقیم پست الکترونیک دانشگاه http://mail.araku.ac.ir می باشد.

-          یوزر و پسورد ایمیل با فرمت زیر تعریف گردیده.

sشماره دانشجویی @phd.araku.ac.ir

sشماره دانشجویی @msc.araku.ac.ir

sشماره دانشجویی @bsc.araku.ac.ir

 

پسورد شماره شناسنامه هر فرد است که باید توسط دانشجو تغییر یابد.


روابط عمومی دانشگاه تلگرام ایمیل لینک